wtorek, 23 lutego 2016

Tydzień Godnego Porodu
W ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa” Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje ogólnopolski cykl spotkań lokalnych dla kobiet. W prawie 70 miejscach w Polsce w jednym tygodniu marca kobiety będą się edukować w zakresie swoich praw i dzielić doświadczeniami.Wydarzenie jest częścią najnowszej kampanii Fundacji: „Chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami” mówią jej reprezentantki.

Wg prawa kobieta może wybrać, kto będzie jej towarzyszył w szpitalu. Przygotowany przez nią plan porodu, czyli plan oczekiwań i potrzeb, powinien być wspólnie omówiony z personelem medycznym i wzięty pod uwagę. Wskazane jest, aby położna i lekarz zachęcali kobietę do swobodnej aktywności i poruszania się. Ważne jest również to, aby proponować jej różne metody łagodzenia bólu, wspierać ją emocjonalnie i traktować życzliwie. Po porodzie kobieta i dziecko mogą przez dwie godziny przytulać się do siebie w kontakcie „ciało do ciała”, a potem otrzymywać rzetelne rady dot. karmienia piersią. Co ważne, a często pomijane, położna środowiskowa ma odwiedzić kobietę po porodzie w domu cztery razy, wspierać ją i udzielać pomocnych wskazówek.

W spotach kampanii „Rodzę – Mam prawa” słyszymy: „Nowoczesne Standardy Opieki Okołoporodowej pomagają wrócić do tego, co naturalne i instynktowne, przypominając, że to Ty znasz swoje ciało najlepiej. To samo ciało, które od zawsze potrafiło całować, od zawsze wie, jak urodzić.”

By śledzić Poznańskie spotkania, dołączcie do wydarzenia na Facebooku

Z przyjemnością informuję, że część spotkań które odbędą się w poznaniu organizuję dla Was ja wraz z Cafe Kozice.
Oto one:

7 marca, poniedziałek, godz. 15:00 
„Wymarzyłam sobie poród”
- spotkanie dedykowane dla kobiet w ciąży lub planujących ciąże

9 marca, środa, godz 15:00
„Pragnę być przy tobie”
- spotkanie dedykowane Waszym partnerom, partnerkom i tym, którzy będą Wam towarzyszyć w trakcie porodu. Szczególnie zapraszamy wszystkich przyszłych tatusiów! 
  
11 marca, piątek, godzina 13:00
Projekcja filmu "Poród w ekstazie"
reż. Debra Pascali – Bonaro,

- 11 marca, piątek, godzina 15:00
Projekcja filmu "MICROBIRTH - poród w skali mikro"
reż. oni Harman i Alexa Wakeforda

Wszystkie spotkania są BEZPŁATNE!

 By się zarejestrować uzupełnij poniższy formularzPospieszcie się, ilość miejsc jest ograniczona!


W następnym poście napiszę o innych spotkaniach w Poznaniu, w ramach Tygodnia Godnego Porodu.

Pozdrawiam,
Zaiana
"Podobał Ci się ten post? Daj mi o tym znać i napisz w komentarzu. Jeśli dołączysz do obserwatorów na blogu, będziesz informowany na bieżąco o nowych wpisach. Będzie mi również niezmiernie miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku i Instagramie. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP