Marzec

Instytut Bliskości - Grupa Wsparcia

Instytut bliskości - grupa wsparcia

Pomysł Instytutu bliskości narodził się w naczych głowach, po ostatnich warsztatach, które współprowadziłam z Iloną Majdańską w ramach Międzynarodowego Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości. Duża frekwencja na zajęciach Rodzicielstwo bliskości konttra żeczywistość oraz wasz aktywny udział, moc emocji, pokazały jak bardzo jest potrzebna taka grupa wsparcia.

Grupa jest kierowana do rodziców pragnących wychowywać swoje dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości.
Każdy z Was pewnie - prędzej lub później - spotka się z krytyką życia z dzieckiem w bliskości. Bywamy nierozumiani nie tylko przez obce osoby, ale także przez najbliższych - mamę, babcię, czasem nawet męża. Jak sobie z tym radzić?
Przekonywać do swoich racji czy ignorować? 
Tutaj porozmawiamy o rozpieszczaniu, przywiązaniu, współspaniu, długim karmieniu
O budowaniu relacji pełnej zaufnia, radzeniu sobie z emocjami tak tymi dobrymi jak i negatywnymi.
Podzielimy się swoimi doświadczeniami i problemami.

Spotkanie poprowadzi:
Agnieszka Walkowiak z bloga Instrukcję Poproszę
"Jestem Agnieszka, mam 35lat, jestem mamą małego Ignasia, zwolenniczką długiego i nieskrępowanego karmienia piersią, świadomego macierzyństwa, rodzicielstwa bliskości, BLW, spania z dzieckiem i noszenia w chuście. Uwielbiam nasze długie spacery, zwiedzanie i namiętnie uczestniczę w różnych spotkaniach dla kobiet, rodziców, festiwalach historycznych oraz wielu innych eventach. Nie potrafię długo usiedzieć w miejscu, mam tysiąc pomysłów na minutę i widać to zapewne na moim blogu Instrukcję Poproszę. Gdzieś po drodze stwierdziłam, że uczestnictwo w wydarzeniach mi nie wystarcza, pragnę je organizować i współtworzyć"
Karolina Karolina Dominiak-Piskorska z bloga Kolorowa Mama
"Jestem Karolina - mama dwóch córek o kwiecistych imionach - Kaliny (4 lata) i Róży (1 rok). Od najmłodszych lat zawsze coś tworzyłam. Moja pasja i zapał do rękodzieła cały czas trwa, choć teraz mam na nią mniej czasu. Próbuję różnych technik a swoją twórczość publikuje na blogu KaoryArt i Pixlandia. 
Muszę jednak przyznać, że dopiero macierzyństwo rozwinęło mnie w kierunkach w jakich nigdy bym siebie nie wyobrażała. I tak stałam się chustoentuzjastką i Promotorką Karmienia Piersią, a o tym i jeszcze o Rodzicielstwie Bliskości, którego sama uczę się codziennie piszę na blogu Kolorowa Mama."
Temat najbliższego spotkania to:
Spotkania odbywają się: 

Świetlica Cafe
ul. Krakowska 9a
Poznań

Zdrowe Ładne Piersi


Zbliża się Dzień Kobiet
Wiecie, że ponad 80% kobiet w Polsce nosi nieprawidłowo dobrane biustonosze?
Źle dobrany biustonosz w czasie laktacji może być przyczyną bolesnego zastoju czy zapalenia piersi.
Niestety bielizna nie jest sferą życia, o której się sporo rozmawia czy też uczy w szkole. W naszym kraju ciągle jeszcze mało mówi się o tym że stanik to nie tylko bielizna, że często od jego doboru zależy nasza uroda, dobre samopoczucie a nawet zdrowie. W Polsce nie ma jednak trendu by mamy z córkami wybierały się do brafitterki albo uczyły jak prawidłowo dobrać biustonosz. Najczęściej mamy kupują stanik "na oko", a potem córki ze względów estetycznych w sieciówkach, niewiele się zastanawiają nad właściwym rozmiarem.
Robią tak bo same nie mają świadomości wadze prawidłowego doboru, a ich córki nie przekażą tej wiedzy dalej bo same jej nie posiadły.
Dlatego rozpoczynam akcję #ZDROWEŁADNEPIERSI
i jednocześnie wyzywam wszystkie Polskie blogerki do podjęcia wyzwania i promowania, noczenia i prowidłowego dobierania biustonoszy, korzystania z pomocy brafitterek, które przecież w większości sklepów są darmowe!

Razem możemy wiele zdziałać!
Mamy głos w sieci, który trudno zagłuszyć!

Co wy na to?
Wasz Udział może polegać na opisaniu swoich doświadczeń z brafittingiem albo jeśli dotychczas nie korzystałaś to wybierz się do dobrej brafitterki i opisz to doświadczenie, możesz też przeprowadzić wywiad wolna reka. 

Proszę tylko byście napisały skąd pomysł o akcji, czyli oznaczyły mojego bloga Instrukcję Poproszę lub fanpage na facebooku i użyły hasztagu
#zdroweładnepiersi

Nie zapomnijcie też dołączyć do wydarzenia na Facebooku Zdrowe Ładne Piersi

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji piszcie do mnie na priv lub mailem na zaiana@instrukcjepoprosze.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP