STYCZEŃ


Instytut bliskości - grupa wsparcia

Pomysł Instytutu bliskości narodził się w naszych głowach, po ostatnich warsztatach, które współprowadziłam z Iloną Majdańską w ramach Międzynarodowego Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości. Duża frekwencja na zajęciach Rodzicielstwo bliskości kontra rzeczywistość oraz wasz aktywny udział, moc emocji, pokazały jak bardzo jest potrzebna taka grupa wsparcia.

Grupa jest kierowana do rodziców pragnących wychowywać swoje dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości.
Każdy z Was pewnie - prędzej lub później - spotka się z krytyką życia z dzieckiem w bliskości. Bywamy nierozumiani nie tylko przez obce osoby, ale także przez najbliższych - mamę, babcię, czasem nawet męża. Jak sobie z tym radzić?
Przekonywać do swoich racji czy ignorować?
Tutaj porozmawiamy o rozpieszczaniu, przywiązaniu, współspaniu, długim karmieniu
O budowaniu relacji pełnej zaufania, radzeniu sobie z emocjami tak tymi dobrymi jak i negatywnymi.
Podzielimy się swoimi doświadczeniami i problemami.

Spotkanie poprowadzi:
Agnieszka Walkowiak z bloga Instrukcję Poproszę
"Jestem Agnieszka, mam 35lat, jestem mamą małego Ignasia, zwolenniczką długiego i nieskrępowanego karmienia piersią, świadomego macierzyństwa, rodzicielstwa bliskości, BLW, spania z dzieckiem i noszenia w chuście. Uwielbiam nasze długie spacery, zwiedzanie i namiętnie uczestniczę w różnych spotkaniach dla kobiet, rodziców, festiwalach historycznych oraz wielu innych eventach. Nie potrafię długo usiedzieć w miejscu, mam tysiąc pomysłów na minutę i widać to zapewne na moim blogu Instrukcję Poproszę. Gdzieś po drodze stwierdziłam, że uczestnictwo w wydarzeniach mi nie wystarcza, pragnę je organizować i współtworzyć"
Karolina Dominiak-Piskorska - z bloga Kolorowa Mama
"Jestem Karolina - mama dwóch córek o kwiecistych imionach - Kaliny (4 lata) i Róży (1 rok). Od najmłodszych lat zawsze coś tworzyłam. Moja pasja i zapał do rękodzieła cały czas trwa, choć teraz mam na nią mniej czasu. Próbuję różnych technik a swoją twórczość publikuje na blogu KaoryArt i Pixlandia.
Muszę jednak przyznać, że dopiero macierzyństwo rozwinęło mnie w kierunkach w jakich nigdy bym siebie nie wyobrażała. I tak stałam się chustoentuzjastką i Promotorką Karmienia Piersią, a o tym i jeszcze o Rodzicielstwie Bliskości, którego sama uczę się codziennie piszę na blogu Kolorowa Mama."

Temat najbliższego spotkania to:
"Prawdy i mity o Rodzicielstwie Bliskości"

Termin:
24 stycznia 2017 godz. 11:00

Miejsce:
Świetlica Cafe
ul. Krakowska 9a
Poznań

Koszt:
20zł - w tym przekąska i kawa lub herbata

Zapisy:
zaiana@instrukcjepoprosze.pl
W mailu proszę podać imie i nazwisko zgłaszanych osób, czy przyjdziecie z dzieckiem oraz jego wiek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP