poniedziałek, 30 maja 2016

KARMIĄCE CYCE NA ULICE 2016 - POZNAŃ


Mleczny piknik


Jak co roku 1 czerwca, w Dzień Dziecka , spotkanie Mam Karmiących w przestrzeni publicznej - KARMIĄCE CYCE NA ULICE 2016 !!! 

Jest to spotkanie mam karmiących piersią i osób wspierających, wiek dziecka bez znaczenia, spotkajmy się, poznajmy, pogadajmy i wspólnie będziemy karmić swoje dzieci, jeśli będą tego chciały...

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karmienia Piersią chcemy pokazać i podkreślić, że matki mają prawo karmić piersią wszędzie w przestrzeni publicznej, a dzieci mają prawo do najlepszego pokarmu, jaki można im dać i jest to istotny element promocji zdrowia. Chcemy też pokazać, że karmienie piersią nie ogranicza się do sześciu pierwszych miesięcy życia dziecka.


W tym roku to ja mam zaszczyt być głównym organizatorem lokalnego eventu KARMIĄCE CYCE NA ULICE 2016 - POZNAŃ

Piknik odbędzie się 1 czerwca o godzinie 15:00 w Parku Wieniawskiego  Jednak wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie moje wspaniałe współorganizatorki. Chciałabym, abyście je poznali:

 
Ilona Majdańska

 "Jestem współzałożycielką Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej Mamutek w Poznaniu.

W swojej pracy propaguję ideę samozaufania, począwszy od ciąży, poprzez poród, karmienie piersią i intuicyjne wychowanie dziecka. Jestem też dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią po kursie w Centrum Nauki o Laktacji. Jako doradczyni ClauWi organizuję warsztaty noszenia w chustach i nosidłach miękkich.
Propaguję ideę karmienia naturalnego, długiego karmienia piersią oraz nieagresywnego rozszerzania diety.
Pracuję z przyszłymi mamami oraz ich rodzinami, wspierając je w ciąży, w porodzie oraz bezpośrednio po nim. Organizuję spotkania dla przyszłych mam, prowadzę grupy wsparcia. Jako doula poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę w pierwszym w Polsce Studium Dla Doul. Prywatnie jestem spełnioną żoną oraz mamą dwóch małych chłopców: Szymonka i Miłoszka."

 
Karolina Dominiak-Piskorska


"Jestem Karolina - mama dwóch córek o kwiecistych imionach - Kaliny (4 lata) i Róży (11 miesięcy). Kalinę karmiłam 2 lata i 7,5 miesiąca, mleczna droga z Różą wciąż trwa.
Od zawsze kochałam rękodzieło, książki, muzykę, języki starożytne i nie spodziewałam się, że gdy zostanę mamą, moje życie i zainteresowania potoczą się jeszcze w tak wielu interesujących kierunkach. Z perspektywy czasu widzę, że nic nie rozwinęło mnie tak bardzo jak macierzyństwo. Stałam się Chustoentuzjastką i Promotorką Karmienia Piersią, a o tym i jeszcze o Rodzicielstwie Bliskości, którego sama codziennie się uczę, piszę na blogu Kolorowa Mama."
  • InterAkcja - będzie naszym animatorem i przypilnuje by nikt się nie nudził

Karolina Gomuła

"Pedagog, animatorka czasu wolnego,
Doula, Doradczyni Noszenia ClauWi - Przytulajmy
Z zamiłowania i wykształcenia jestem Doradczynią Noszenia ClauWi® - prowadzę indywidualne warsztaty dla Rodziców, dla których noszenie jest środkiem wyrazu w ich rodzicielstwie. Moja ścieżka prowadzi oczywiście przez moment pojawienia się na świecie życia, stąd Doula - jako wsparcie i pomocna dłoń dla kobiety w tym ważnym życiowym wydarzeniu.

W animaci działania podejmuję z perspektywy Dziecka, gdyż jego rozwój i poznawanie świata są dla mnie drogowskazem - odkrywamy i zdobywamy poprzez wspólną zabawę. Nieustanne poszukiwanie nowego, poszerzanie perspektyw i samodoskonalenie pozwala mi na tworzenie autorskich scenariuszy z wykorzystaniem wielu metod i technik pracy - w tym Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne czy pedagogika zabawy.
Jestem zwolenniczką recyklingu, który towarzyszy moim zajęciom - warsztaty recyklingowe, co pozwala mi na odkrywanie 4-go życia rzeczy.

Codzienność wypełniają mi interakcje z Bratanicami (4 lata i 1-rok), które dają siłę i chęć do działania - gdyż kierując się słowami J.Korczaka uważam, iż Uśmiech Dziecka jest Największą Nagrodą.
Moją pasją pozostają również fotografia i podróże, dzięki którym nieustannie odkrywam piękno świata.
Ruch. Działanie. Bliskość. Uśmiech. Spełnienie"


 
Iryna Mazura

 "Cześć, nazywam się Iryna, jestem fotografem w Iryna Mazura photography & art. Z wykształcenia jestem botanikiem, z zamiłowania fotografem. Więc moją największą miłością są ludzi i kwiaty. Kocham zdjęcia w zbliżeniu, bo pokazują, ile piękna jest w każdym kwiecie, kropelce, oczach itp. Chciałabym również uchwycić w moich fotografiach piękno duszy ludzkiej podczas wyjątkowych momentów życia. Marzę, aby moją sztuką codziennie przynosić szczęście i miłość ludziom.
Prywatnie jestem mamą maluszka Williama. Synek też będzie uczestniczyć w wydarzeniu z mamą, uwielbia jeść w miejscach publicznych i pomagać mamie w pracy :-)
Już nie mogę się doczekać spotkania z wami. Do zobaczenia 1 czerwca!"

 Będziemy też mieć wspaniałych gości:
  • Anna Matuszczak opowie Waszych prawach do karmienia w przestrzeni publicznej
  • A na Wasze pytania dotyczące laktacji będzie odpowiadać położna laktacyjna z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Jest to lokalne wydarzenie akredytowane przez ogólnopolską akcję KARMIĄCE CYCE NA ULICE
Link do wydarzenia głównego organizowanego przez Hannę Karwasz:
https://www.facebook.com/events/838353256269494/


A oto link do naszego wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1786875278208254  

Zapraszam Was serdeczni, 
weźcie ze sobą koce i przybywajcie!

Pozdrawiam, Zaiana
"Podobał Ci się ten post? Daj mi o tym znać i napisz w komentarzu. Jeśli dołączysz do obserwatorów na blogu, będziesz informowany na bieżąco o nowych wpisach. Będzie mi również niezmiernie miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku i Instagramie. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP