środa, 12 kwietnia 2017

Bardotka dla każdego?

Bardotka dla każdego? - Instrukcję Poproszę

Dziś mam zaszczyt gościć kolejną wspaniałą mamę - brafiterkę na blogu.
Poznajcie Ewę Konieczną
Tak mówi o sobie:
Przede wszystkim spełniona żona swojego męża i mama trójki wspaniałych chłopaków doceniająca uroki macierzyństwa. Z wykształcenia pedagog, pracownik socjalny, teolog. Z zamiłowania i inspiracji swoimi synami została Akredytowanym Doradcą Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich, a także certyfikowaną brafitterką, która zakochała się w tym fachu. A zainteresowała się tym tematem szukając dla siebie odpowiednich biustonoszy do karmienia po urodzeniu drugiego synka, co wcale nie było łatwe. Chcąc poszerzyć wiedzę i dzieląc w tym zakresie trafiła do Akademii Profesjonalnego Brafittingu

Ewa opowie Wam dziś troszkę o rodzajach staników i o tym, dlaczego lepiej dobór zostawić jednak brafiterce.
To troszkę spóźniony post w ramach akcji #ZdroweŁadnePiersi, zapoczątkowanej wpisem BIUSTONOSZ DO KARMIENIA - JAK WYBRAĆ 

Dziś mniej o karmieniu, a więcej o stanikach w ogóle.


   Wchodzi klientka do sklepu z bielizną i prosi o bardotkę, a brafitterka nie wie co podać, bo już z doświadczenia wie, że każda z nich ma na myśli zazwyczaj coś innego.
Tak bywa w większości przypadków, bo każda kobieta może szukać dla siebie innej wymarzonej bardotki, która tak naprawdę z tym krojem może mieć niewiele wspólnego. A co ciekawsze wyjdzie zadowolona w zupełnie innych kroju, który spełni jej oczekiwania.

Ale po kolei.

Dzisiejsze środki masowego przekazu bombardują nas reklamami pięknych modelek w cudnej bieliźnie. Zatem skoro pani z reklamy ma ładnie uniesione piersi i linię pomiędzy nimi my oczekujemy tego samego efektu. I chcemy dany krój owej firmy. I tutaj mogę śmiało pominąć fakt, że wiele zdjęć jest obrobionych w taki sposób, aby wszystko było idealnie na miejscu i tak jak chcemy, oraz aby dany model przyciągał wzrok.
Ale przejdźmy do sedna: nie każde piersi będą dobrze w nim wyglądały. Co więcej, mogą wyglądać o wiele lepiej w innym biustonoszu, który mógłby nie leżeć znów tak dobrze na owej modelce.

Bardotka dla każdego? - Instrukcję Poproszę

Kobiety mają różne piersi


A na różne piersi pasują różne modele staników, bo nie każdy biust będzie układał się dobrze w każdym modelu, bo nie każdy model znowu będzie wskazany dla naszej sylwetki, ponieważ może np. zakłócić proporcje.
Bo o piersiach, choć niektórzy wolą oglądać, można mówić i mówić.

Jest tyle zmiennych, na które warto zwrócić uwagę przy dobieraniu odpowiedniego biustonosza, że warto zaufać dobrej brafitterce, która trochę wie o anatomii piersi.

Piersi mogą być gruczołowe, tłuszczowe lub mieszane - wszystko zależy czy przeważa w nich gruczoł czy tkanka tłuszczowa.
Na przestrzeni czasu piersi gruczołowe pomimo wahań wagi ich właścicielki pozostaną takie same, podczas, gdy piersi tłuszczowe będą chudnąc, jak i przybierać na wadze i rozmiarze wraz z ich właścicielką.
Piersi mają też różnie rozstawienie –  szerokie lub wąskie.
Dalej można wyróżnić 6 podstaw piersi – czyli to jak wyrastają z klatki piersiowej i jakie wielkie w stosunku do niej są.
I tak uwzględniając ich wielkość. to osadzenie piersi może wąskie (gdy są bardzo blisko siebie) przez standardowe do szerokiego (czasem wręcz wyrastają z boków klatki piersiowej). I będzie to przekładało się na  fiszbiny, czyli półokrągłe druty wszyte w biustonosz pomagające nadać piersiom odpowiedni kształt.
Jedne piersi będą potrzebowały biustonoszy szeroko fiszbinowych, a inne wąskofiszbinowych.
Zadaniem fiszbiny jest dobrze, a właściwie idealnie okalać pierś, a nie ją uciskach czy być tam, gdzie piersi już nie ma.

Kolejną zmienna jest wielkość biustu oraz jego kształt, i tu mamy do czynienia z kroplą, kulką i stożkiem.

  • Kropla jest najbardziej popularnym kształtem, jest to biust pełny od dołu z zaznaczoną kreską pomiędzy piersiami.
  • Kulki to sterczący, jędrny biust pełny zarówno od dołu, jak i od góry.
  • Stożki to piersi aspirujące kształtem do stożka, często rozstawione na boki.
Jedne kształty są bardziej charakterystyczne dla mniejszych biustów, inne dla średnich i dużych. I na każdy z tych kształtów warto wybrać taki biustonosz, który będzie z piersią współpracował.

Zostało nam jeszcze zawieszenie biustu:

  • wysokie,
  • średnie,
  • niskie.
Warto rozpatrywać je w stosunku do wzrostu jego posiadaczki.

Który biust jest lepszy?

Ten zaakceptowany - to na pewno.
Jedne będą lepsze do współpracy inne, trudniejsze borykają się z licznymi problemami.

  • Nisko zwieszony biust będzie miał tendencje do obwieszania się i zrobi się płasko od góry;
  • wysoko zawieszony będzie się odparzać, a podnoszony może zrobić takie wgłębienie od góry, półeczkę (właścicielki tych biustów wiedzą, o czym mówię);
  • trudno ubrać mały biust na szerokim tułowiu, gdzie widać ten obwód aż za bardzo, trudno poradzić sobie z szeroką postawą i znaleźć dobrą fiszbinę, bo ułożenie żeber może być istotne i tak np. wklęsła klatka piersiowa (tzw. klatka szewska, gdzie mostek zapada się w głąb ciała) oznacza trudny wybór stanika.

Asymetria dotyczy 98 % kobiecych biustów (tak tylko 2% kobiet posiada dwie takie same wielkościowo piersi).


Bo właścicielka dużego biustu może borykać się z problemami zdrowotnymi (np. wady postawy, odparzenia), psychologicznymi (bo wszystko siedzi w głowie i pojawia się wiele kompleksów) czy odpowiednim doborem (bo trudniej znaleźć biustonosz z odpowiednią fiszbiną, bo miseczka pod wpływem wagi szybciej się rozciąga).
Za to mały biust wcale nie jest łatwiejszy do ubrania i nie zawsze potrzebuje i chce push-up, aby unieść piersi. Bo na stożku zabudowany stanik full cup okaże się pusty od góry, abo plunge niech się trzyma z daleka od wielkich kulistych piersi.
I tak można by w nieskończoność.

Bardotka dla każdego? - Instrukcję Poproszę

I co w związku z tym?


Pozostaje mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.
Ale spokojnie, nie trzeba wszystkiego, bo doświadczona brafitterka widząc swoją klientkę wszystkiego nie poda, wie doskonale, że to było by nieprofesjonalne.
Ale też wszystkiego nie przewidzi, dlatego drogie Panie, nie kupujmy bez mierzenia, nauczymy się układać dobrze piersi w miseczce i korzystajmy z usług brafitterek.

To, że zawsze chodziłyśmy w usztywnianym staniku, niech nas nie zamyka na całą resztę, bo nagle okaże się, że piękny miękki stanik lepiej się prezentuje się i nadaje się również do tych mniejszych piersi.

I co teraz kupić? 

Który krój:

  • balkonetkę (najpopularniejszy krój biustonosza, szyty z trzech części ze średnim mostkiem),
  • full cup ( stanik z wysoko zabudowaną miseczką i wysokim mostkiem),
  • half cup (stanik posiadający jedno lub dwa cięcia w pionie ze średnim mostkiem, eksponujący biust dając efekt "jabłuszek w koszyczku"),
  • plunge ( biustonosz z niskim mostkiem, idealny do dużych dekoltów) 
Jaki rodzaj?

  • miękki,
  • półusztywniany,
  • usztywniany,
  • z fiszbinami,
  • bez fiszbin?

A może potrzebny stanik do zadań specjalnych?


Tu można znaleźć biustonosz sportowy, dla mam karmiących, amazonek czy nastolatek.
A jest jeszcze braletka, strapless bra, t-shitrt bra, bandeau czy spacer...

Ale nie zaprzątajcie sobie głowy tymi nazwami.
Bo po co?
Pewnie, że można by jeszcze wnikliwiej prześledzić czym różni się half-cup od balkonetki, ale czy to jest najważniejsze?
Czasem trudno trafić na ten idealny biustonosz, czasem nigdy nie da się idealnie, ale można uniknąć wielu poważnych błędów. I to nie Ty musisz to wszystko wiedzieć i błądzić w gąszczu krojów i rodzajów staników. Bo pomoże Ci w tym profesjonalna brafitterka.
Nie zdziw się, jeśli zapyta nawet w jakim dniu cyklu jesteś, bo to też ma znaczenie przy doborze i to nieraz całkiem spore. I zwróci także uwagę na Twoją sylwetkę, bo po co proponować pani z figurą kolumny plunge, który jeszcze ją wydłuży, jak możne podać balkonetkę czy half cup, podczas, gdy plunge sprawdzi się. u klepsydry.

Nie tylko ciuchami możemy modelować sylwetkę, biustonosz też może optycznie wydłużyć szyję i zwęzić ramiona. 


Brafitterka będzie wiedziała, że ten sam biustonosz w tym samym rozmiarze w różnych kolorach może wypadać inaczej i ta sama miska będzie np. płytsza ( np. czarne wypadają mniejsze). Tak, to wszystko ma znaczenie, raz mniejsze raz większe, ale składa się na całość. I nie jest tutaj moim zamiarem wyczerpać temat, a jedynie nakreślić, ile czynników można wziąć pod uwagę podczas doboru odpowiedniego biustonosza.

Ewa Konieczna

Zamiast, więc eksperymentować na własnych piersiach łatwiej i zdrowiej jest się wybrać do sklepu z bielizną lub na konsultację u brafiterki.

#ZdroweŁadnePiersi - Instrukcję Poproszę

W cyklu artykułów #\ZdroweŁadnePiersi powstały także:

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za udział w akcji!

Czytaliście już je wszystkie?
Jak Wy dobieracie swoje biustonosze?
Dajcie znać czy lubicie takie akcje uświadamiające w komentarzach.

Pozdrawiam,
Zaiana

"Podobał Ci się ten post? Daj mi o tym znać i napisz w komentarzu. Jeśli dołączysz do obserwatorów na blogu, będziesz informowany na bieżąco o nowych wpisach. Będzie mi również niezmiernie miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku i Instagramie. "

10 komentarzy:

  1. Zdecydowanie nie umiem sobie dobrać biustonosza do tych moich dwóch kapselków :(
    Kiedyś w końcu uzbieram i pójdę do fachowca po poradę, takiego jak Ewa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety taki zakup z doborem słono kosztuje, ale oczywiście efekt jest z pewnością bez porównania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie zupełnie, wiele salonów ma brafiting w cenie, a dobry stanik kupisz już za 100zł

      Usuń
  3. Muszę kiedyś wybrać się do takiego fachowca, bo kupno dobrze leżącego i wygodnego biustonosza to dla mnie zawsze droga przez mękę...

    OdpowiedzUsuń
  4. Moja żona kupowala ostatnio biustonosz, to w cenie dobór miala. 130 o ile pamietam zaplacila za jakiś dobry.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadza się, w wielu salonach usługa brafitingu jest w cenie

      Usuń
  5. Byłam u takiej fachowej pomocy i powiem szczerze że odczuwam wielką zmiane w biuście. Biust jest uniesiony, po bokach mi się nie wlewa :P (grubość po ciąży) no i biustonosz lepszej jakości. Po mimo iż mam małe piersi to naprawdę była to dobra decyzja!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To najlepszy prezent jaki kobieta może zrobić dla siebie samej

      Usuń

TOP