czwartek, 15 października 2015

Międzynarodowy Tydzień Rodzicielstwa Bliskości


Na facebook'u konkurs, za oknem jesień, ja zakatarzona, Ignacy ząbkuje...

By osłodzić sobie dzień podzielę się z wami wspomnieniami z minionego Międzynarodowego Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości.Rozpoczęliśmy go wesołym Flash Mobem który odbył się 4 października o godzinie 12 jednocześnie w kilku miastach Polski z inicjatywy społeczności Nicminiewisi. My uczestniczyliśmy wraz z dość skromną ale wesołą ekipą zorganizowaną przez Chusty Poznań. Fotorelacje z innych miast znajdziecie na stronie Nicminiewisi oraz na kanale YouTube ZuzArt. Ale to nie wszystko co działo się w Poznaniu.
Stowarzyszenie Poznań w chuście zorganizowało wspaniałą serię warsztatów i spotkań pod hasłem "W bliskości ze światem" Codziennie w kilku miejscach Poznania odbywały się spotkania dla obecnych i przyszłych rodziców. Można było się nauczyć wiązać chustę, gotować, robić na drutach, tańczyć z maluszkiem w chuście, dowiedzieć czym jest BLW, czy rodzicielstwo bliskości w praktyce, były też oczywiście atrakcje dla maluszków. Słowem do koloru, do wyboru. Pełen harmonogram znajdziecie TU
Zainteresowanie było tak wielkie, że jeszcze tego samego ranka, w który uruchomiono zapisy, zabrakło miejsc na większość zajęć.
Nam udało się zapisać na trzy

Zumba z maluszkiem w chuście
Nim weszłam na warsztaty, już byłam cała mokra. Dlaczego, bo się gapa wybrałam z wózkiem i wysiadłam na przystanku z którego wyjść mogłam tylko po schodach! Do tego zajęcia odbyły się w miejscu do którego dostać się można było, również jedynie po schodach. Ot, peszek!
Ale same zajęcia super! Wyszłam zmęczona, ale szczęśliwa i pełna energii :)
Roztańcz się z Maluszkiem - taniec orientalny w chuście
Na warsztaty dotarliśmy z małym opóźnieniem, bo jak na złość, auto odmówiło posłuszeństwa. Jak się później okazało, auto się nie popsuło, tylko mąż przemieścił immobilizer grzebiąc w kluczyku. To dowód na to, że nie zawsze to ja psuje :-D
Wracając do warsztatów.
Na zajęciach instruktorki pokazały i nauczyły nas zmysłowych i egzotycznych ruchów tańca egzotycznego oraz pokazały używane do tańca akcesoria.  Przy naszym bujaniu "tylko biodrami" większość maluchów posnęło. Na zajęciach wyszło jak sztywna jestem po ciąży i jak trudny jest to taniec.
Spotkanie z autorkami Ala'Antkowe BLW
To było najbardziej wyczekane chyba wydarzenie tego tygodnia.
Ci co obserwują mnie na Instagramie, wiedzą że przygotowuję się do rozszerzania diety małemu, metodą BLW i robię zapasy. Zresztą już w niedługo możecie się spodziewać o tych przygotowaniach, wpisu.
Spotkanie z Asią Anger poprowadziła Marianna Szymarek.
Asia opowiedziała nam o tym czym jest BLW i na co się przygotować.Opowiedziała też o tym jak powstał blog i kilka anegdot o powstawaniu książki, którą zresztą można było kupić. Ledwo się złapałam na przedostatni egzemplarz, taki był popyt. Odpowiedziała też na pytania i wątpliwości rodziców, w tym i moje.
 Na koniec, autografy i pamiątkowe zdjęcia.Dziękuję wspaniałym dziewczynom ze stowarzyszenia, oraz  za włożony wysiłek i zorganizowanie nam tylu atrakcji.
Jedna prośba na przyszły rok - WIĘCEJ MIEJSC :-D

Pozdrawiam,
Zaiana


"Podobał Ci się ten post? Daj mi o tym znać i napisz w komentarzu. Jeśli dołączysz do obserwatorów na blogu, będziesz informowany na bieżąco o nowych wpisach. Będzie mi również niezmiernie miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku i Instagramie. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP