czwartek, 23 lipca 2015

Każdy może pomagać

DKMS
  Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Chcąc zwiększyć szanse na znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie DKMS rozszerza swoją działalność o kolejne centra Dawców w USA (2004), Polsce (2008), Hiszpanii (2011) oraz Wielkiej Brytanii (luty 2013). W ciągu 24 lat szansę na życie chorym na raka krwi podarowało ponad 49 tysięcy osób z baz DKMS. Dziś każdego dnia komórki macierzyste na całym świecie oddaje co najmniej 18 Dawców DKMS. Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych 

Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. W ciągu 6 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad 726 tysięcy potencjalnych Dawców.
O bazie dawców komórek macierzystych, dowiedziałam się z portalu społecznościowego jeszcze będąc w ciąży. Właściwie bez zastanowienia przeszłam na portal fundacji, odpowiedziałam na kilka pytań, by sprawdzić czy mogę zostać dawcą i zarejestrowałam się.  Kilka dni późniejn przyszła koperta z formularzem rejestracyjnym dawcy i dwoma patyczkami do pobrania wymazu z ust. Przeczytałam dokładnie informacje, wypełniłam formularz i odłożyłam resztę procedury na później.  
Potrzebowałam czasu, by się zebrać w sobie i dokończyć procedurę. Trochę się bałam, nie znoszę szpitali! W końcu podjęłam decyzję pobrałam próbki z podniebienia i wysłałam. Po jakimś miesiącu albo dłużej,  przyszła informacja że zostałam wpisana do bazy dawców  (z blokadą z powodu ciąży, bo w ciąży dawcą być nie mogłam) i zostałam dumną posiadaczką Karty Dawcy komórek macierzystych :-)
Stało się
Teraz czekam aż znajdzie się mój potrzebujący "bliźniak". 
Jeśli, tak jak ja pragniesz dać komuś szansę na życie, wystarczy że klikniesz tu
Pamiętaj jednak, że jest to poważna decyzja i nie dawaj złudne nadziei. To oczywiste, że masz prawo się rozmyślać,  ale pamiętaj o uczuciach osoby chorej i jej rodziny gdy zabierzesz im nadzieję! 
Jeśli nie zdecydujesz się lub nie możesz zostać dawcą nadal możesz pomóc Sewerynowi i innym na profilu Fundacji DKMS na facebooku jest organizowanych wiele akcji, jedna z nich będzie w Poznaniu:

 26 lipca 2015 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Seweryn to 5-letni, młody pasjonat motoryzacji. W przyszłości chciałby uczestniczyć w prawdziwych wyścigach samochodów sportowych. Fascynacja tym światem przeniosła się również do jego dziecięcej rzeczywistości. Na książeczkach, zabawkach, a nawet kołdrze widnieją podobizny bohaterów filmu animowanego „Auta”. Niestety beztroskie życie małego Seweryna przerwała diagnoza o ostrej białaczce limfoblastycznej, na którą cierpi. Dokładnie 26.05.2015 r., czyli w Dzień Matki rodzice usłyszeli, że jedynym ratunkiem dla ich ukochanego dziecka jest przeszczepienie szpiku od Dawcy Niespokrewnionego.
Co robi Seweryn podczas długich dni w szpitalnej sali będąc odizolowany od swoich rówieśników?
Marzy…
„Seweryn chciałby bardzo pójść do przedszkola. Często opowiada historie z wyimaginowanymi przyjaciółmi. Co robili, czego się nauczyli…. Bardzo brakuje mu towarzystwa dzieci” – mówi tata Seweryna.
Tylko ludzie dobrej woli, którzy dokonają rejestracji mogą przywrócić Sewerynowi zdrowie i szansę na życie.
To właśnie dzięki Twojej świadomej rejestracji życie Seweryna może się zmienić!
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! WESPRZYJ AKCJE, PRZYJDŹ I ZAREJESTRUJ SIĘ!

Z informacją o akcji chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego prosimy Cię o pomoc.

MOŻESZ NAM POMÓC POPRZEZ:
• Wysłanie tej informacji do swoich znajomych, rodziny;
• Wysłanie smsa do rodziny i znajomych z informacją o akcji;
• Powiedzenie im o możliwości rejestracji;
• Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu na facebook’u;
• Wysłanie mailingu do swoich kolegów w pracy bądź szkole.
Każda pomoc i każda nowa osoba jest na wagę złota, gdyż zwiększa szanse na życie dla potrzebujących pacjentów.

Z góry dziękuję Ci za pomoc.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOK'U

Fundacja DKMS na Facebooku


"Podobał Ci się ten post? Daj mi o tym znać i napisz w komentarzu. Jeśli dołączysz do obserwatorów na blogu, będziesz informowany na bieżąco o nowych wpisach. Będzie mi również niezmiernie miło jeśli polubisz mój fanpage na Facebooku i Instagramie. "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP